Újra eljött a tavasz, éled a természet. A baromfiudvarok környékén is beindul az élet. Miután a világos órák száma eléri a 12-13 órát, a kakasok újra aktívabbak lesznek, a tyúkok pedig megkezdik a tojásrakást. Ekkorra a tenyésztőknél már minden fajta külön zárva tenyészcsapatokban él. Ez azt jelenti, hogy 1 kakas 4-5 tyúkkal elrekesztve tölti a mindennapjait. Így biztosak lehetünk abban, hogy a tyúkok csibéi melyik kakastól származnak, és hogy nem tojik idegen tyúk a fészekbe, ahonnan begyűjtjük a tojásokat.
Ebben az időszakban tanácsos megemelni a madarak táplálékában az olajos magvak arányát, pl. napraforgómag, kendermag. Ne feledkezzünk meg a mész, gritt és az aprított tojáshéj adagolásáról sem, mert ezek elengedhetetlenek a mészhéjú tojások kifejlődéséhez.
...... A cikk teljes terjedelmében, színes képekkel illusztrálva a Díszmadár Magazin 2011. évi (160.) áprilisi számában olvasható
Írta és fényképezte
Csabai Szabolcs Nyíregyháza |